Haber Detayı
11 Mart 2017 - Cumartesi 12:37
 
Başkan Bulutlar,'99 Yıllık emanete sahip çıkmalıyız'
ERZURUMŞEHİR/Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.
ERZURUM Haberi
Başkan Bulutlar,'99 Yıllık emanete sahip çıkmalıyız'

1916 yılında başlayan ve 2 yıl boyunca devam eden işgal günlerinin, tarihin sayfalarına acı, kan ve gözyaşlarıyla yazıldığını vurgulayan Başkan Bulutlar,” Bugün bu büyük mücadelenin bu onurlu, şanlı başarının mirasçıları olan bizler bütün bunları bir emanet bilmeli ve emaneti yücelterek 99 yıl önce ecdadımızın kanlarıyla kazanarak bizlere emanet ettiği  bu vatan topraklarını korumayı ilke edinmeliyiz. Her alanda çağı yakalamış, tarihini unutmayan bu güzel Erzurum’umuzu daha kalkınmış, daha çağdaş ve daha mutlu yarınlara ulaştırmak için çalışmalıyız, gayret etmeliyiz. 

Kurtuluş Savaşı sürecinde, ülkemize illet olan terörden ve 15 Temmuz gecesinde çok sayıda vatan evladımız bu topraklar için şehit düşmüştür, kanını akıtmıştır. Vatanın bütünlüğü elbette ki Şehitlerimizin fedakârlığı ile eş değerdir. Bütün değerlerimizin sembolleştiği tek değer ise Al Bayrağımızdır. Devletimizin bölünmez bütünlüğü için, milletimizin sağlığı, selameti, huzuru ve birliği için canlarını feda eden şehitlerimiz, geçmişte olduğu gibi, bugün de gözünü kırpmadan bu topraklar için şehit oluyorlar.  Ben bu vatan için canını veren bütün şehitlerimizin önünde saygı ve minnetle eğiliyorum. Günün kutlu olsun Erzurum”

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: Başkan, Bulutlar,'99, Yıllık, emanete, sahip, çıkmalıyız',
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir