Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 20:58
 
Çat İlçesindeki Olayla İlgili Valilikten Açıklama
ERZURUMŞEHİR/Erzurum Çat ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan kavgada 5 kişi yaşamını yitirmişti.
İLÇELER Haberi
Çat İlçesindeki Olayla İlgili Valilikten Açıklama

Valilik olayla ilgili açıklama yaptı,yapılan açıklamada;

Erzurum’da aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan kavgada 5 kişi yaşamını yitirmiştir. Olaya karışan iki şahsın yakalanması için askeri helikopter destekli operasyon başlatılmıştır. 

Olay, Çat ilçesine bağlı Köseler Mahallesinde GÜNEŞ ve YILDIZ aileleri arasında meydana gelmiştir. Geçmiş yıllarda aralarında husumet bulunan iki aile fertleri arasında iki gün önce (28.05.2020) hakaret olayı yaşanmış, taraflar herhangi bir olay meydana gelmeden dağılmışlardır. 

30.05.2020 Cumartesi günü saat 10.30 sıralarında ise Sıddık Güneş, oğlu Sinan GÜNEŞ,  kardeşi Hasan GÜNEŞ ve yeğeni Baki GÜNEŞ ile birlikte kendilerine ait traktör ile tarlalarına hayvan gübresi dökmeye gittikleri esnada iki gün önce yaşanan tartışmadan dolayı Sıddık YILDIZ, çocukları Sedrettin YILDIZ, Burhanettin YILDIZ ve İrfan YILDIZ ile yaya olarak GÜNEŞ ailesini takip ederek Köseler mahallesine 2 kilometre uzaklıkta bulunan GÜNEŞ ailesine ait tarlaya gelmişler, tarlada çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucunda her iki taraf birbirine silah çekmişler ve çıkan çatışmada Sıddık GÜNEŞ, Sinan GÜNEŞ, Hasan GÜNEŞ ve Sedrettin YILDIZ olay yerinde, Baki GÜNEŞ  ise hastanede hayatını kaybetmiştir. Tartışmada araya giren Mehmet ETİK isimli şahıs ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış olup, Erzurum Atatürk Üniversite Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. 

Olaya karıştığı tespit edilen;  İrfan YILDIZ ve Burhanettin YILDIZ isimli şahısların yakalanması için askeri helikopter destekli operasyon başlatılmıştır. 

Olay yerinde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan ilk incelemede 3 adet tabanca bulunmuştur.

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: Çat, İlçesindeki, Olayla, İlgili, Valilikten, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir