Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 18:30
 
Çat'ta Sıkı Denetim
ERZURUMŞEHİR/İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz" açıklamasının ardından Erzurum’un Çat ilçesinde de sıkı bir denetim gerçekleştirildi.
İLÇELER Haberi
Çat'ta Sıkı Denetim

Bu kapsamda esnaf, iş yerleri, marketler, yollar, alışveriş alanları, lokantalar ve tüm yaşam alanlarında yoğun bir denetim çalışması yapıldı. Denetimlere Çat İlçe Kaymakamı Mustafa Karali, Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Karabulut, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Komiser Yardımcısı Murat Oflaz ve Sağlık Grup Başkanı Nizami Timur da hazır bulundu. İlgili oda ve müdürlük temsilcileri, kolluk kuvvetleri ve zabıta ekiplerinin de katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi, vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, “İçişleri Bakanlığımız tarafından yayımlanan genelge kapsamında ülkemizin her yerinde olduğu gibi bizler de ilçemizde en kapsamlı korona virüs denetimlerimizi gerçekleştirdik. Denetimlerimizde esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza içinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının önemini anlattık. Belirlenen tedbirlere uyulmasının, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıdığını ifade ettik. Bu süreci hep birlikte yönetecek ve salgını el ele vererek yeneceğiz” diye konuştu.

 
Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: Çat'ta, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir