Haber Detayı
13 Aralık 2016 - Salı 13:17
 
Erzurum İMO’dan Örnek Davranış
ERZURUMŞEHİR/İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi62. Kuruluş Yıldönümü Kutlama veYemek Programını İptal Etti.
ERZURUM Haberi
Erzurum İMO’dan Örnek Davranış

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Erzurum Şubeyönetimi hafta sonu İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen ve 44 vatandaşımızın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan hain saldırı nedeniyle 62. Kuruluş Yıldönümü Kutlama ve Yemek Programını iptal etme kararı aldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan İnşaat Mühendisleri Erzurum Şube Başkanı İlhan Tohumcu, “Pazar günü Beşiktaş’ta Arena Stadyumu civarında meydana gelen terör saldırısı ülkemizin birliğine ve bölünmez bütünlüğüne yapılmıştır. Milletimiz kalbine kor ateşi düşüren; polislerimizin, sivil vatandaşlarımızın şehit olduğu ve yaralandığı bu hain saldırı bizleri derinden üzmüştür” ifadelerini kullandı.

Onlarca yıldır terör saldırılarıylaTürkiye’yi diz çöktürebileceklerini düşünen terör örgütleri ile onların işbirlikçilerinin gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde olduklarını söyleyen Başkan Tohumcu, sözlerine şöyle devam etti:” Devletimiz tüm kurumlarıyla teröre karşı etkin bir mücadele sergilerken bizlerde sivil toplum kuruluşları olarak bu mücadelede her zaman devletimizin yanında yer alıp, ülkemizi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz”

Başkan Tohumcu,“İnşaat Mühendisleri Erzurum Şube yönetimi olarak bin 200 üyemiz adına aldığımız karar neticesinde meslekte 25 ve 40 yılını dolduran üyelerimizin onur belgelerinin de verileceği,16 Aralık2015  Pazar günü yapmayı planladığımız meslek odamızın Erzurum, Kars, Erzincan ve Ağrı temsilciliklerimizin katılımıyla gerçekleşecek olan 62. Kuruluş Yıldönümü Kutlama ve Yemek Programımızı, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle iptal etme ve daha ileri bir tarihte yapma kararı aldık. Saldırıda hayatını kaybeden polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı yakınlarına başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: Erzurum, İMO’dan, Örnek, Davranış,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir