Haber Detayı
13 Mart 2017 - Pazartesi 16:48
 
ERZURUM VALİSİ;14 MART 'TIP BAYRAMI' KUTLU OLSUN
ERZURUMŞEHİR/Erzurum valisi Seyfettin Azizoğlu Tıp Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
ERZURUM Haberi
ERZURUM VALİSİ;14 MART 'TIP BAYRAMI' KUTLU OLSUN

Tüm bireylerin, sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için, her türlü hastalıktan korunmaları ve herhangi bir hastalığa yakalandıklarında da, tedavilerinin yapılmasında, hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının vazgeçilmez bir yeri bulunmaktadır.

Ülkemizde, insanların sağlığına kavuşmaları için, “Hipokrat Yemini” ederek, tüm zorluklara rağmen, mesleklerini büyük bir özveriyle sürdüren, kutsal bir mesleğin mensubu olan hekimlerimizin yetiştirildiği Tıp Okulları ilk defa, 14 Mart 1827 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur.

“Tıp hane-i Amire ve Cerrah hane-i Amire” adı verilen, bu ilim ve irfan yuvası, günümüzdeki Tıp Fakültelerinin temelini oluşturmuştur.

Tüm insanlar için, güvenli bir liman gibi hizmet veren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının bu anlamlı günü, Ülkemizde “14 Mart 1919” tarihinden beri “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır.
İlimizde sağlık alanında dünya standartlarına göre teçhiz edilmiş hastane ve sağlık kuruluşlarımız bulunmaktadır. 

Bu kuruluşlarımızda, modern tıbbın bütün uygulamalarının yer aldığı sağlık birimleri ile yöremiz insanına, yerli ve yabancı herkese ayrım gözetmeksizin en iyi şekilde sağlık hizmeti sunulmaktadır. 
Bu itibarla, Erzurum İlimiz bölgesel olarak yapılan bu çalışmalardan dolayı bir çekim alanı oluşturmaktadır.

Bu anlamlı gün sebebiyle, tüm Erzurum Halkı’na öncelikle sağlık ve afiyetler diler,  hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının en anlamlı günleri olan “14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutluyor,  sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: ERZURUM, VALİSİ;14, MART, 'TIP, BAYRAMI', KUTLU, OLSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir