Haber Detayı
11 Mart 2017 - Cumartesi 23:06
 
KENT KONSEYİ ORTAK AKILLA HAREKET EDECEK
ERZURUMŞEHİR/Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ilk toplantısını Başkan Hüseyin Tanfer’in başkanlığında gerçekleştirdi.
ERZURUM Haberi
KENT KONSEYİ ORTAK AKILLA HAREKET EDECEK

Yeni yönetimle bir araya gelen Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, Kent Konseyi’nin ilk toplantısında alınacak kararların Erzurum’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Hüseyin Tanfer, Kent Konseyi’nin görevleri ve yapması gereken çalışmaları anlatarak, 

Halkın yönetime katılımını ve denetimini sağlamak, denetimi sağlayacak yöntemleri geliştirmek, kentin sorunlarına sahip çıkma ve bu konuda özendirme, katılımcı demokrasi ve sivil toplumu esas almak olduğunu söyledi.

Başkan Tanfer sözlerini şöyle sürdürdü;

“Kadın ve Gençlik Meclisleri başta olmak üzere, gurupların kendi sorunlarına çözüm üretmek kentin yönetimine katkıda bulunmak gönüllü ve demokratik kaliteli ve yaşanabilir bir kent yönetiminde aktif rol üstlenmek istiyoruz. Kent yaşamında kent vizyonu ve hemşericilik bilincinin geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınma çevre duyarlılığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma çalışmalarına katkıda bulunmak düşüncesiyle sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması için bu alanlarda ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik temel strateji belirleme yönünde çalışmalarımız olacak. Halk ile birlikte kentsel öncelikleri belirleyerek kamuoyu ve uygulayıcılarla paylaşarak, Erzurum adına alınan karar ve görüşleri Belediye Meclisi olmak üzere ilgili mercileri harekete geçirmeyi düşünüyoruz”

Erzurum’un sorunları Kent Konseyi olarak ortak akılla çözüleceğini belirten Başkan Tanfer, “Erzurum’a katma değer sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermeliyiz. Şehrin faydasına olacak her türlü projeleri Kent Konseyi olarak yapacağımız çalışmalarla destekleyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini hatırlatan Başkan Tanfer, yaklaşan referandumdan çıkacak sonucun ülke açısından önem arz ettiğini belirterek, Kent Konseyi olarak referandum çalışmalarına destek olacağız. 

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: KENT, KONSEYİ, ORTAK, AKILLA, HAREKET, EDECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir