Haber Detayı
18 Mart 2017 - Cumartesi 11:37
 
PALANDÖKEN BELEDİYESİ SABAH NAMAZINA GELEN VATANDAŞA SİMİT İKRAM ETTİ
ERZURUMŞEHİR/18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenen program kapsamında sabah namazında şehitler için dualar okundu, vatandaşlara Palandöken Belediyesi tarafından simit ikram edildi.
ERZURUM Haberi
PALANDÖKEN BELEDİYESİ SABAH NAMAZINA GELEN VATANDAŞA SİMİT İKRAM ETTİ

Palandöken Müftülüğü tarafından Yenişehir Solakzade Camisi’nde kılınan sabah namazın ardında Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere ilahiler, kasideler ve tekbirlerle şehitlerin ruhlarını şad edildi. Daha sonra Palandöken Belediyesi vatandaşlara simit ve meyve suyu ikram etti.

BULUTLAR, VATAN EVLATLARINI NE UNUTURUZ NEDE UNUTTURURUZ

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenen programların anlamı çok büyük olduğunu ifade etti. Başkan Bulutlar,” Dün olduğu gibi bugünde vatan evlatları vatan için şehadet şerbeti içiyor. Bizler ne unuturuz nede unuttururuz. Bizlere bırakılan bu mirası nasıl kazanıldıysa bizler de aynı duygular içerisinde bu mirası bizlerden sonraki Asım'ın nesli ‘ne teslim etmek için çalışıyor ve yaşıyoruz. Bu vesileyle bir kere daha Tarihe altın harflerle yazılmış bu anlamlı gün vesilesiyle, gazilerimize sağlıklı ve huzur dolu bir hayat dilerken, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü müdafaa uğrunda şehit düşen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: PALANDÖKEN, BELEDİYESİ, SABAH, NAMAZINA, GELEN, VATANDAŞA, SİMİT, İKRAM, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir