Haber Detayı
06 Şubat 2017 - Pazartesi 19:03
 
SENDİKALARDAN TAM DESTEK
ERZURUMŞEHİR/Nisan ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin de içinde olduğu Anayasa değişikliğinin oylanacağı Referandum öncesinde Ak Parti Erzurum İl Teşkilatının sahaya çıkarak varlık göstermesi her kesimin dikkatini çekiyor.
SİYASET Haberi
SENDİKALARDAN TAM DESTEK

Mahalle mahalle sokak sokak milletvekili ve il teşkilatı üyeleri ile birlikte gezerek yürütülen Evet kampanyası devam ederken sivil toplum kuruluşlarına da siyasi parti ziyaretleri sürüyor. Ak Parti'nin şimdiki durağı Hizmet İş Sendika Erzurum Şubesi ve Memur Sen İl Temsilciliği idi. İl yönetimi ile birlikte gittiği yerlerde ilgi odağı olan Ak Parti İL Başkanı Mehmet Emin Öz'ü Hizmet İş Sendikası'nda başkan Erol Aksakal karşıladı. Aksakal, bölenin en büyük sendikası olduklarını hatırlatarak referandumda destek vereceklerine yönelik yeşil ışık yaktı. Aksakal, "Hizmet İş Sendikası olarak bölgenin en büyük sendikasıyız. Al sendikalar ile birlikte Erzurum’a hizmet ediyoruz. 9 bin üyemiz var. Özellikle bugün Toplu iş Sözleşmesi dönemindeyiz. Çalışma hayatımızda problemler ve sıkıntılar oluyor. Hizmet İş Sendikamız dili, rengi, cinsiyeti, inancı ne olursa olsun, herkesin insanlık aleminin saygın bir bireyi olma hakkına sahip olduğunu kabul etmektedir. Hizmetle emek arasında bir tamamlayıcılık olduğundan hareketle, ‘Önce İnsan Önce Emek’ sloganını benimsemiştir. Geleceğimiz Hayallerimizi Sendika Korur" dedi

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz,” Ben hak işle alakalı toplantıya gidince hep kendimi oradan sayıyorum. Bana duyulan güveni boşa çıkarmamak için ekip arkadaşlarıyla birlikte yılmadan çalışacağız. kamu kurum kuruluşları ve STK'larla sürekli irtibat halinde olacağız.” diye konuştu.

 

DUMAN; HÜKÜMETİMİZ İLE MEMURUMUZ RAHAT NEFES ALDI

Ak Parti İl yönetiminin ikinci durağı Memur Sen il temsilciliği idi. İl Temsilcisi Abdullah Duman'ın hükümete yönelik övgü dolu sözleri ile karşılaşan il başkanı Mehmet Emin Öz, sendikaların referandumda desteğinin kendileri için büyük önem arz ettiğini söyledi. Öz “Erzurum'un değişik bir yapısı var. Etnik, mezhepsel yapısı dikkate alınması gerekiyor. Değişir kültürlerde gelen insanlar aynı ilçede farklı kabileler var. Bunların hepsinin görüşlerini aldık değer yargılarına önem verdik. Belki mükemmel değil ama bu kesimleri tatmin edecek bir yönetim çıkarmaya çalıştık. Bugüne kadar siyaset yapma imkanı bulmamış veya bazı sebeplerden dolayı yaptırılmamış, yapamamış bir çok arkadaşımızda bu yönetimde göreceksiniz. En büyük hedefimiz uyumlu çalışmadır” şeklinde konuştu.

Öte yandan Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, ise "Başkanımızı yıllardan beri tanıyoruz. Başkanımızın atanmasıyla birlikte Erzurum’daki enerjiyi sinerjiyi sivil Toplum örgütleri bu anlamadaki nabzını daha iyi tutuyorlar. Çok büyük heyecanla teveccühle karşılandı. Biz Erzurum Memur Sen olarak 11hizmet kolumuzda 11 Şubemiz ve 16 bin 500 üyemiz ile Erzurum’un en büyük emek hareketiyiz. Biz Memur Sen olarak ücret sendikacılığı yapmıyoruz. Çok önemli gönül coğrafyamızın ulaştığımız her yere gittik. Baskılara ve zulümlere dur dedik. Başörtüsüne özgürlük eyleminde 12 milyon 300 bin imza toplayarak fiilen çözmüş olduğumuz bu başörtüsü baskısını Allah şükürler olsun Hükümetimiz bu sorunu çözdü" dedi.

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: SENDİKALARDAN, TAM, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir