Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:43
 
Turistik Doğu Ekspresi Yola Çıkıyor
Turistik Doğu Ekspresi 29 Mayıs 2019 tarihinde saat 19.55’de Ankara Garından gerçekleştirilecek törenle ilk seferi için hareket edecek.
TURİZM Haberi
Turistik Doğu Ekspresi Yola Çıkıyor

Mevcut Doğu Ekspresine artan yolcu talebinin karşılanması, daha iyi hizmet verilebilmesi ve iç turizmin artırılmasına yönelik olarak Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak çalışması sonucu Ankara- Kars-Ankara arasında turizm amaçlı Turistik Doğu Ekspresi seferi bu gün başlıyor. Yolcuların tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilmeleri için Ankara’dan Kars yönüne gidişte Erzincan İliç ve Erzurum, Kars’tan Ankara yönüne gelişte ise Sivas’ın Divriği ve Bostancı istasyonlarında bir süre bekleyecek.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Erzurum’a Gelecek Misafirler İçin  Gezi Programı Yaptı.

Turistik Doğu Ekspresi 30 Mayıs 2019 tarihinde Erzurum tren istasyonuna gelecek.İlimiz’de 20.00 ila 24.00 saatleri arasında yaklaşık 4 saat kalacak olan misafirlerimize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bir dizi gezi programı uygulanacaktır. Profesyonel rehberler eşliğinde şehir gezisi yaptırılacaktır.  Mehter takımı ve bar gösterileri ile karşılanacak olan turizm treni yolcularına ilk olarak Kongre Binası gezdirilecek, Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mustafa Kemal’in Erzurum’a gelişi ve Kongre çalışmalarını anlatan tiyatro gösterisi izlettirilecek vetiyatro gösterisinden sonra Çifte Minare, Ulu Camii, Üç Kümbetler ve Taşhangezdirilerecektir. Yerli ve Yabancı Turistlerin Taşhan’da alış veriş yapmaları için imkân sağlanacak. Saat 24.00 ‘de Turistik Doğu Ekspres Yolcuları tekrar Erzurum İstasyonuna getirilerek Erzurum’dan Kars’a hareket edilecektir.

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: Turistik, Doğu, Ekspresi, Yola, Çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir