Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:12
 
Turizm’de İlk Hedefe Ulaşıldı
ERZURUMŞEHİR /2019 Yılı (1 Ocak-31 Aralık) resmi veriler Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından açıklandı.
ERZURUM Haberi
Turizm’de İlk Hedefe Ulaşıldı

Bu verilere göre ilk defa 1 Milyon rakamına ulaşıldı. 2019 yılında şehrimizde yapılan konaklama ve geceleme sayısı 1 milyon 032bin064( 1.032.064) olarak kayda geçti. Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, sayın valimiz Okay Memiş geldiği günden beri “Üreten Bir Kent” ve 1 milyon turist hedefini belirlemiş birçok kişi buna inanmamış ancak Turizm Otomasyon Sistemi istatistik verilerine göre 1 milyon rakamı an itibariyle aşılmıştır dedi.
Yeni Hedef 1.5 Milyon
Artık Yeni Hedefin 1.5 Milyon geceleme olduğunu ve bunun artık hayal olmadığını belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, bu potansiyelimizin olduğunu herkes gördü. İlimiz kış olduğu kadar yaz turizmi, kültür ve inanç turizmi ile doğa ve spor turizminde hızlı bir imaj yakalamış aranan ve tercih edilen bir turizm merkezi olmaya başlamıştır dedi.
Kış Turizm Merkezleri  İçerisinde Türkiye İkinciliği
Ayrıca 2018-2019 ( Aralık-Ocak-Şubat-Mart)
Kış Turizm Merkezleri karşılaştırması da yapıldı. Buna göre sadece bu aylarda Palandöken Kış Turizm Merkezi Otellerinde 281.992 geceleme ve otellerin doluluk oranı 62.83 olarak gerçekleşmiş bu verilerle Türkiye’deki önemli kayak merkezleri içerisinde Erzurum Türkiye 2.ncisi olmuştur. 
Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: Turizm’de, İlk, Hedefe, Ulaşıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir