Haber Detayı
31 Ocak 2017 - Salı 12:05
 
Vali Azizoğlu Dondurucu Soğukta Nöbet Tutan Polislere Tatlı İkram Etti
ERZURUMŞEHİR/Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye düştüğü kentte, kontrol noktasında görevli polisleri ziyaret ederek kendilerine tatlı ikram edip birlikte çay içip sohbet etti.
ERZURUM Haberi
Vali Azizoğlu Dondurucu Soğukta Nöbet Tutan Polislere Tatlı İkram Etti

Erzurum - Tortum karayolu üzerinde bulunan polis kontrol noktasını akşam saatlerinde ziyaret eden Vali Azizoğlu, görevli polislere kendi eliyle baklava ikram etti. Polislerle burada bir süre sohbet ederek sorunlarını da dinleyen Azizoğlu, havanın soğuk olduğunu hasta olmamaları için kendilerinden sıkı giyinmeleri istedi.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Vali Azizoğlu, güvenlik güçlerinin her türlü zorluğa rağmen görevlerinin başında olduğunu söyledi.

Vatandaş ve polisin dayanışmasının bölgenin huzur ve güveninin teminatı olduğunu belirten Vali Azizoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Polisimiz hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye düştüğü kentte görevini yapıyor, nöbetini tutuyor. Bunu kentte yaşayan vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için, onlara bir zarar gelmesin diye yapıyor. Eşkıyanın ne zaman ne yapacağı belli olmaz. O zaman biz de eşkıyaya karşı görevimizi yapmalıyız ve uyanık olmalıyız. Allah'a çok şükür ki Erzurum'da bugüne kadar güvenlikle alakalı kayda değer herhangi bir olay olmadı. Bu manada Erzurum halkına da teşekkür ediyorum. Millet ve memleket sevgileri var. Devlete ve güvenlik kuvvetlerine gösterdikleri ilgi alakadan dolayı teşekkür ediyorum."

EYOF İçin Tüm Güvenlik Önlemlerini Aldık

Polis ekiplerinden görevlerini eksiksiz yapmalarını isteyen Azizoğlu, "Çünkü eşkıya bir eksikliği gördüğü anda fırsat kolluyor. Önümüzde Avrupa Olimpik Kış Festivali (EYOF) var. EYOF'ta hem güvenlik açısından hem de gelen misafirlerin ağırlanması konusunda bütün tedbirlerimizi aldık ve şu anda 11 Şubat'ta yapılacak bu festivale her şeyiyle hazırız." diye konuştu.

Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: Vali, Azizoğlu, Dondurucu, Soğukta, Nöbet, Tutan, Polislere, Tatlı, İkram, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir